Loading...
آینده امیدوار کننده هند در بازار فراورده های شیمیایی کشاورزی
9/18/2023 11:37:18 AM

آینده امیدوار کننده هند در بازار فراورده های شیمیایی کشاورزی

صنعت فراورده های شیمیایی کشاورزی در هند رشد قابل توجهی را تجربه می کند و انتظار می رود در سال های آینده به گسترش خود ادامه دهد. اندازه بازار در سال 2022 به نزدیک به 6 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می شود با نرخ رشد سالانه مرکب 8.5 درصد بین سال های 2023 و 2028 رشد کند و تا سال 2028 به ارزش تقریباً 9.82 میلیارد دلار برسد. این رشد به سیاست های داخلی مطلوب، سرمایه گذاری حمایتی، افزایش ظرفیت های تولید و توسعه زیرساخت ها توسط شرکت های هندی نسبت داده می شود. ابتکار «ساخت هند» دولت هند، که هدف آن ارتقای تولید داخلی است، نقش مهمی در حمایت از صنایع شیمیایی کشاورزی ایفا کرده است. این ابتکار موانع نظارتی را کاهش داده، ارتقای زیرساخت‌های لازم را تسهیل کرده است و هند را قادر می‌سازد تا به یک قطب جهانی برای تولید فراورده های شیمیایی کشاورزی تبدیل شود. دولت و صنعت همچنین سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و نوآوری برای توسعه مولکول های جدید، فرآیندهای تولید و محصولات شیمی سبز کرده اند.

یکی از عوامل کلیدی رشد هند در بخش کشاورزی، ادغام فرآیندهای تولید است. شرکت‌های هندی در تولید مولکول‌های بدون پتنت سرمایه‌گذاری کرده و وابستگی خود به واردات از چین را کاهش داده‌اند. آنها همچنین بر ثبت محصولات بدون پتنت و توسعه روابط با توزیع کنندگان برای افزایش حجم با قیمت های مقرون به صرفه تر تمرکز کرده اند. تولید کنندگان هندی به تولید با کیفیت و بی عیب و نقص و مقرون به صرفه تولید مواد شیمیایی آلی فسفر، دی سولفید کربن و پیرتروئید شناخته شده اند.

با این حال، چالش هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. هند در حال حاضر فاقد فسفر زرد است که تولید برخی مواد حدواسط را محدود می کند. این کشور همچنین فاقد امکانات بزرگ تولید مانند چین است. علاوه بر این، فراورده های شیمیایی کشاورزی از طرح تشویقی مرتبط با تولید (PLI) دولت که مشوق هایی را برای کالاهای تولید شده در هند فراهم می کند، مستثنی هستند. لحاظ کردن فراورده های شیمیایی کشاورزی در طرح PLI و تنظیم واردات فرمولاسیون‌های شیمیایی کشاورزی می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را جذب و از تلاش‌های دولت  برای تحقق برنامه «ساخت هند» حمایت کند.

با وجود این چالش ها، آینده صنعت کشاورزی هند امیدوارکننده به نظر می رسد. تغییر چشم انداز کشاورزی در کشور فرصت های جدیدی را برای تولید کنندگان، فرمولاتورها و تامین کنندگان فراهم می کند. بر اساس یک گزارش، درآمدهای این صنعت در سال 2023 به میزان 15 تا 17 درصد و در سال 2024 به میزان 10 تا 12 درصد رشد خواهد کرد که ناشی از صادرات قوی و تقاضای داخلی پایدار است. رشد این بخش به عواملی مانند در دسترس بودن مواد خام و شرایط آب و هوایی مطلوب بستگی دارد.

به طور کلی، صنعت فراورده های شیمیایی کشاورزی هند در مسیر رشد مثبتی قرار دارد که توسط ابتکارات دولت، افزایش ظرفیت تولید و نوآوری حمایت می شود. این کشور با تمرکز بر تولید داخلی و توسعه محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه، پتانسیل تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در بازار جهانی مواد شیمیایی کشاورزی را دارد.


خبرنامه

برای کسب اطلاعات از آخرین خدمات و محصولات ایمیل خود را ثبت کنید