Loading...
ظهور سازمان های تحقیقاتی قراردادی در حوزه آفت کش ها
10/7/2023 12:48:59 AM

ظهور سازمان های تحقیقاتی قراردادی در حوزه آفت کش ها

پر واضح است شرکت هایی که محصولات جدید آفت کش را به بازار عرضه می کنند باید از مقررات و الزامات جدید پیروی کنند. پیگیری تدارک و تامین مستندات قابل اعتماد برای ارائه به کشورهای مقصد و سازمان های دخیل در ثبت آفت کش ها و همچنین انجام فعالیت های تحقیقاتی در حوزه آفت کش های مدنظر شرکت ها همان چیزی است که از دست سازمان های تحقیقاتی قراردادی (CROs) یرمی آید و امروز ظهور آنها را اجتناب ناپذیر کرده است.

با توجه به حساسیت های مربوط به سلامت مصرف کننده ها و حفظ محیط زیست و رعایت استاندارد های مربوطه این روززها هر روز توسط سازمان ذیربط داخلی و بین المللی الزامات مقرراتی شدیدی در حوزه تولید و مصرف آفت کش ها ظهور میکند. بنابراین اخذ پشتیبانی های فنی و تحقیقاتی از یک CRO که به مجموعه‌ای از تخصص های به روز و امکانات تحقیقاتی دسترسی دارند ضروری است. بیشتر مزیت  استفاده از این سازمان ها ضمن صرفه جویی در زمان صرفه جویی در هزینه ای مراکز تحقیق و توسعه است که نیازمند امکانات فراوان و نیروی انسانی ماهر می باشد که قالب شرکت های تولید کننده چنین امکانی را ندارند. با ارائه نظارت های تخصصی، تهیه پرونده های لازم، راهنمایی استراتژیک، تولید داده، ارتباط با مقامات، و پشتیبانی نظارتی جهانی، CROها می توانند به شرکت های کشاورزی در ثبت موفقیت آمیز محصولات جدید از طریق فرآیند پیچیده و دقیق نظارتی کمک زیادی کنند.. در باب صرفه جویی در زمان این فرصت را فراهم می‌شود تا چندین آزمایش مهم در مکان‌های مختلف در مناطقی که محصول ارائه می‌شود انجام شود و به این امکان را فراهم می کند که چندین محصول بطور همزمان تحت شرایط مختلف زراعی آزمایش شوند. برای شرکت های تولید کننده محصولات کار با CRO یک مزیت است زیرا نتایج آزمایشی متنوع با کیفیت را ارائه می دهد و به شرکتهای تولیدکننده اجازه می دهد تا با معرفی محصولات جدید در خط مقدم رقابت باقی بمانند.. با آزمایش محصولات، می‌توان مزایا و ضعف‌های هر کدام را مشخص و اطمینان حاصل کرد که محصولاتی را ارائه می‌شوند از پایداری کسب‌وکار و موفقیت تولیدکنندگان حمایت می‌کنند.»

امروز کاهش معرفی مواد جدید آفت کش و همچنین خروج آفت کش های پرمصرف زیاد از بازار آفت کش ها در نقاط محتلف جهان، به ویژه اتحادیه اروپا. همچنین، افزایش نیاز مستمر به داده‌ها به ازای هر محصول ضرورت کار با این سازمان ها را تشدید کرده است. دارد.. این موضوع به ویژه برای تازه واردان به حوزه تولید یا واردات آفت کش ها که عموماً دارای پیشینه  محدودی در بازار هستند، نقش مهم تری ایفا می کند. لازم به ذکر است که این سازمان ها از طرفی به شدت به تخصص بخش خصوصی و تولیدکنندگان برای کاهش خطر و مدیریت موفقیت آمیز برنامه تحقیق و توسعه  و ارائه راه حل های زیستی جدید متکی هستند.


خبرنامه

برای کسب اطلاعات از آخرین خدمات و محصولات ایمیل خود را ثبت کنید